Planšetiniai kompiuteriai (Tablet) (1)

Kas yra planšetinis kompiuteris, turbūt geriausiai atsako pats Steve Jobs: "Ką mes mes norime padaryti - tai sutalpinti kompiuterį į knygą, kurią galėsime lengvai visur nešiotis, o naudotis ja išmoksime per 20 minučių". Ir jiems tai pavyko. Planšetinį kompiuterį tikrai patogu nešiotis, juo paprasta naudotis, bet to, jis yra tikrai plonesnis už knygą.

Planšetinis kompiuteris - tai ne vien tik kompiuteris, kuriuo galima darbuotis kaip ir su įprastu, tačiau tai ir muzikos grotuvas, leisiantis Jums klausytis Jūsų mėgiamos muzikos, televizorius, kuriame galima žiūrėti filmus, fotoparatas, kuris padės užfiksuoti žavias akimirkas, knyga, leisianti mėgautis literatūra bei spauda. Tai yra darbo įrankis bei žaislas viename.

Kalbėti apie planšetinius kompiuterius buvo pradėta 2010 metų balandžio 3 dieną kuomet kompanija Apple oficialiai pristatė savo pirmosios kartos IPad planšetinį kompiuterį. Po sėkmingo Apple planšetės debiuto ir kiti gamintojai suskubo gaminti planšetes. Šiuo metu didžioji dalis kompanijų gaminančių kompiuterius daro ir planšetinius: Samsung, HP, Acer, Asus ir kt. Nors iš pradžių planšetiniai kompiuteriai buvo gana brangūs, tačiau tobulėjančios technologijos bei didelė konkurencija sumažino jų kainas. Šiandien planšetinis kompiuteris nėra prabangos prekė ir vis daugiau žmonių nusprendžia jį įsigyti.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis planšetinį kompiuterį?

Turbūt svarbiausias aspektas renkantis planšetinį kompiuterį yra ekrano dydis. Kadangi ekranas sudaro beveik visą priekinę planšetės dalį, jo dydis įtakos ir pačios planšetės dydį. Planšetinio kompiuterio ekranai gali būti nuo 5 iki 11 colių dydžio. Mažesnį planšetinį kompiuterį lengviau nešioti, laikyti, tačiau didesniame patogiau skaityti knygas, žiūrėti filmus bei naršyti internete. Pavyzdžiui pirmojo IPad ekrano dydis buvo 9.7 colio ir žmonėms jis patiko.

Renkantis planšetinį kompiuterį reiktų atkreipti dėmesį ne vien į ekrano dydį bet ir į jo kokybę. Kokybiškas ekranas turės didesnę raišką. Didesnės raiškos ekrane vaizdas bus gražesnis, o tekstas skaitysis lengviau, mažiau vargins akis. Šiuo metu sugebama sutalpinti 1280 x 800 pikselių ar net daugiau. Jei planšetinį kompiuterį naudosite lauke, kokybiškas ekranas mažiau atspindės saulės spindulių ir bus lengviau įžiūrimas.

Sekantis svarbus aspektas - tai planšetinio kompiuterio procesorius. Kuo jis greitesnis, tuo greičiau galėsite įjungti programas, užkrauti interneto puslapius. Vienas iš procesorių apibrėžiančių dalykų yra jo taktinis dažnis, matuojamas hercais (Hz). Jis turėtų būti didesnis nei 1000MHz (arba 1GHz). Procesorius gali turėti kelis branduolius (Dual Core - 2, Quad Core - 4). Kuo daugiau - tuo geriau.

Planšetinių kompiuterių kaip ir išmaniųjų telefonų problema yra ribota baterijos veikimo trukmė. Rinkdamiesi planšetinį kompiuterį pažiūrėkite, kurio yra didesnė baterijos talpa arba kurio ilgesnė deklaruojama veikimo trukmė. Intensyviai naudojant, baterijos turėtų užtekti nuo 4 iki 8 valandų. Tai priklauso nuo skirtingo modelio.

Nors fotografuoti su planšetiniu kompiuteriu gal ir nepatogu, bet kartais tenka. Kamera turbūt labiau pravers kai norėsite pabendrauti su savo draugais per Skype. Tačiau yra planšetinių kompiuterių, kurie turi 8 ar net 13 megapikselių kamerą, todėl užfiksuotas vaizdas bus tikrai ryškus. Kameros gali būti dvi - priekinėje bei galinėje pusėje.

Nors visi planšetiniai kompiuteriai turi integruotą Wi-Fi modulį, leidžiantį namie prisijungti prie interneto, tačiau ne visi turi 3G ryšio galimybę. Taigi jei planuojate planšete naudotis ne tik namuose, pasirinkite planšetę su 3G ar 4G ryšiu. Tačiau jeigu norite būti pasiekiami visur ir visada, galite pasirinkti planšetinį kompiuterį ir telefoną viename. Taip, tai tiesa. Asus FoneTab yra vienas iš jų.

Planšetiniai kompiuteriai gali turėti skirtingas operacines sistemas. Jei tai Apple, tuomet joje rasite IOS operacinę sistemą. Šiuo metu populiariausia yra Android operacinė sistema. Vis daugiau planšečių išleidžiama su Windows 8 operacine sistema, taigi įsigijus tokią, nereikės iš naujo mokytis kaip padaryti vieną ar kitą dalyką. Kiekviena opracinė sistema turi savo pliusų ir minusų, tačiau visos jos patenkins eilino vartotojo poreikius, juk planšetiniai kompiuteriai yra kuriami taip, kad juos perprastų jau mažas vaikas.

Jei dažnai tenka rašyti elektroninius laiškus, suprasite, kad maigyti ekraną pirštais nėra labai patogu. Kai kurie planšetiniai kompiuteriai leidžia prijungti fizinę klaviatūrą ir taip palengvinti rašymo procesą. Pavyzdžiui GoClever turi kai kuriuos modelius, kuriuos parduoda su dėklu ir klaviatūra.

Kalbant apie dėklą, jį tikrai verta įsigyti - juk Jūs nenorite subraižyti savo naujojo planšetinio kompiuterio.

Jei sunku išsirinkti planšetinį kompiuterį ar norite jį patobulinti, visada galite klausti patarimo "IT-Taške".

Aprašymas Kaina
COLOROVO
Tablet Colorovo CityTab Lite 10,1'' | 1,2 GHz Dual Core, 4 GB, 1 GB RAM Tablet Colorovo CityTab Lite 10,1'' | 1,2 GHz Dual Core, 4 GB, 1 GB RAM
€ 94.53 € 72.99
Paieška kategorijoje
Kaina
- Keisti
Reikia pagalbos?
8 601 10100
Atsiėmimas Lietuvoje