Blykstės

Fotografui nieko nėra blogiau už šviesos trūkumą. Ypač fotografuojant patalpose. Integruotoji fotoaprato blykstė dažniausiai yra per silpna, o šviesos srautas bei „žybsnis į kaktą“ padaro nuotraukas negražiomis.

Dalį šių problemų gali išspręsti išorinė fotoaparato blykstė, įstatoma į specialų lizdą. Šį lizdą turi visi veidrodiniai fotoaparatai, beveidrodės hibridinės sistemos ir kai kurie pažangūs kompaktiniai fotoaparatai. Rinkdamiesi blykstę, pasidomėkite jos skleidžiama šviesos galia, kaip greitai ji gali įsikrauti kitam žybsniui ir valdymo galimybėmis. Jeigu jūsų fotoaparatas gali vidine blykste valdyti išorinę specialiu protokolu, rinkitės suderinamą blykstę – ši savybė ypač vertinga. Kitu atveju blykstė gali dirbti „slave“ režimu ir suveikti nuo kitos blykstės žybsnio. Taip galite valdyti net ir keletą blyksčių ir sukurti namie mažą studiją.

Geriausiai su fotoaparatais suderinamos „gimtosios“ gamintojų blykstės: Canon, Sigma, Pentax, Olympus ar Sony. Tačiau neaplenkite ir pigesnių „Sigma“ blyksčių – jos dažnai gali pasiūlyti tas pačias funkcijas už mažesnę kainą.

Paieška kategorijoje
Reikia pagalbos?
8 601 10100
Atsiėmimas Lietuvoje