Ausinės

Dažnai, renkantis ausines, vienintelis jų pasirinkimo kriterijus yra garso kokybė. Tačiau reikia apsvarstyti ir kitus dalykus.Teisingai parinktos ausinės gali išspręsti garso ir vaizdo trikdžių problemas. Jos leidžia jums klausytis muzikos ar žiūrėti filmą ir netrukdyti aplinkiniams. Taip pat ausinės suteikia galimybę klausytis mėgstamos muzikos bėgiojant, darant namų ruošos darbus ar kt. Norintiems išsirinkti ausines, atitinkančias Jūsų poreikius, rekomenduojame skaityti toliau.

1. Visų pirma, reiktų sau atsakyti, kam reikalingos ausinės:

- Klausytis muzikos namuose ar darbe.
- Naudoti su namų kino sistema.
- Klausytis muzikos telefone ar per MP3 grotuvą.

- Naudoti tam, kad negirdėtumėte pašalinių garsų.


2. Apsvarstykite, ar Jums reikia ausinių su lankeliu ar į ausis kišamų.

Į ausis kišamos ausinės labiausias tinka tiems, kurie taupo vietą. Aukštesnės kokybės ausinės, pavyzdžiui, Sennheiser, paprastai būna su mažais maišeliais, į kuriuos galite jas įdėti, kai nesinaudojate, todėl ausinės išliks švarios. Į ausis kišamos ausinės yra pigesnės. Tačiau pernelyg pigios ausinės dažnai sukelia nepatogumų, pavyzdžiui, krenta išausų, kenkia ausims arba tiesiog greitai iškreipiama forma, nes pagamintos iš pigaus plastiko.

Ausines su lankeliu patogiau pakabintiant kaklo, kai jomis nesinaudojate. Taip pat ausinės su lankeliu gali būti bevielės ar bluetooth, o tai suteikia daugiau mobilumo. Bloga savybė yra ta, kad ausinės su lankeliu, o ypatingai DJ ausinės, užima daugiau vietos nei į ausis kišamos. Jos taip pat lengvai susitepa, nes dauguma neparduodamos su įdėklais.


DJ stiliaus ausinės yra didelių gabaritų, nuostabiai atrodančios, turi gerą garso izoliaciją. Taigi leidžia mėgautis geresne garso kokybe, daro mažesnį spaudimą ir mažiau žalos ausų būgneliui, todėl galima ilgiau klausytis muzikos.

Ausinės su lankeliu, dedamu už kaklo, yra būtent tai, ką rekomenduojame žmonėms, nuolat dėvintiems kepures ar/ir akinius nuo saulės. Be to, jei turite ilgus plaukus, ir Jums nepatinka ausinės, kurios juos spaudžia arba jei ausinės dirgina ausis dėl auskarų, tokio tipo ausinės bus geras pasirinkimas.

 

3. Garso kokybė.

Ištirkite dažnių diapazoną. Platesnis dažnių diapazonas reiškia, kad galite išgirsti daugiau iš muzikos. Dažnai bus rekomenduojama 10-25000Hz. Visi skaičiai šiame areale bus tinkami.

4. Suma, kurią esate pasiruošę išleisti.


Brangesnės ausinės yra pagamintos iš aukštesnės kokybės medžiagų ir turi geresnę garso kokybę. Ausinės už 50 Lt skambės gerai, bet ne taip gerai kaip už 400 Lt. Naudodami ausines už 600 Lt, Jūs galite išgirsti tai, ko nesate girdėjęs naudodami pigesnes. Už 10 Lt ausinės gali laikyti metus, tačiau neturės tokio skambesio kaip už 200 Lt. Taigi rekomenduojame paskirti bent 30 Lt, kad gautumėte elementarią muzikos kokybę. Kitas dalykas, kurį gaunate su kokybe, yra ilgaamžiškumas. Tikriausiai yra žmonių, kurie vis dar naudojasi ausinėmis, pirktomis 80-aisiais. Kai renkatės žinomesnį prekės ženklą, mokate ne tik už vardą, tačiau dažnai ir už patikimumą bei kokybę.

5. Patogumas

Yra daug skirtingų tipų ausinių, kurias žmonės renkasi pagal išvaizdą. Visada svarbu pasirinkti ausines, kurios yra patogios ir kokybiškos bei tinkamai perduoda garsą. Kitaip tariant, ausinės turi idealiai priglusti prie ausies ir perduoti garsą tiesiai į ausies kanalą. Nesvarbu, ar Jūs nusprendėte įsigyti  ausines su lankeliu, ar į ausis kišamas ausines, pirmiausia turite įsitikinti, kad jos yra patogios.

6. Suderinkite ausinių ir garso aparatūros varžą.

Kai elektros kiekiai yra skirtingi, Jūs iš ausinių gausite mažiau garso. Nors tai nėra pats svarbiausias veiksnys, tačiau jis gali paveikti Jūsų įrangos ilgaamžiškumą.

 

7. Garso izoliacija.

Ausinės netinkamai izoliuotos, jei turite specialiai padidinti garsą, norėdami negirdėti  autobuso važiavimo. Taip pat blogai, jei mėgstate garsiai klausytis muzikos, o aplinkiniai dėl to kenčia. Gera garso izoliacija mažiau eikvoja bateriją (jei ausinės, tarkime, yra bevielės).
Į ausis kišamos ausinės turi geresnę garso izoliaciją. DJ stiliaus ausinės turi šiek tiek izoliuotą aplinką aplink ausį, todėl taip pat išlaiko geresnę izoliaciją.

Tačiau nesitikėkite įsigyti ausinių su idealia garso izoliacija už porą šimtų litų. Jei jums tikrai reikia ausinių, kurios mažina triukšmą, rinkitės tokius vardus kaip Etymotic ar Bose, kurių gaminamos ausinės užpildo ausies kanalą. Kita vertus, jei nesate pernelyg reiklus, galite rasti ne tokias brangias ausines, kurios leis sumažinti lėktuvų, automobilių arba viešojo transporto garsą, pavyzdžiui, Creative.

Galų gale, svarbiausia yra tai, ką jaučia Jūsų ausis. Net jei ausinės neskleidžia idealiausio garso, tačiau jos atitinka Jūsų poreikius ir yra patogios, tada tokias ir rinkitės. Tiesiog neužmirškite, kad šiek tiek papildomų išlaidų leis Jums išgirsti daug daugiau!

Mūsų konsultantai padės Jums išsirinkti ausines pagal Jūsų poreikius. Jei reikės, ausinės galėsite išbandyti prekybos vietoje.

Gero klausymosi!

 

Be lankelio (In-Ear, Earphones) Su lankeliu (Headphones, Headset) Ausinių priedai Mob. telefonams, laisvų rankų įranga
Reikia pagalbos?
8 601 10100
Atsiėmimas Lietuvoje