Kolonėlės, priedai

Renkantis kolonėles, pirmiausia atsižvelkite, prie kokio prietaiso jos bus jungiamos. Jei prietaisas galingas, yra stiprintuvas, turėkite galvoje, kad kolonėlės greičiausiai taip pat turi būti galingos. Taip pat nemažiau svarbi paskirtis, galingumas, kokybė, pritaikymas, jungtys ir pan.

Prieš rinkdamiesi kolonėles, pasistenkite atsakyti į šiuos klausimus:

  • Kokia bus jų paskirtis?
  • Kokią erdvę jos turės užpildyti garsu?
  • Koks prietaisas bus jungiamas prie kolonėlių: ar kompiuteris, ar televizorius, ar namų kino sistema, ar kita įranga?
  • Kokia sistemos, prie kurios jungiamos kolonėlės varža?

Natūralu, kad jei Jūs nerengiate gyvo garso koncertų tai greičiausiai nepirksite kolonėlių dydžio sulig savo ūgiu ir leisite kaimynams ramiai miegoti naktį. Svarbiausia, kad rinkdamiesi kolonėles atkreiptumėte dėmesį į kelis svarbiausius dalykus: klausymosi vietą, kištukinius laidus, garso kabelius, galią, varžą ir dažnio atsaką. Kiekvienas iš šių dalykų gali tiesiogiai paveikti garso kokybę.

Kolonėlės kompiuteriui

Jei renkatės garso kolonėles kompiuteriui, atkreipkite dėmesį, kad pasirinkimas priklauso nuo to, kam jas naudosite. Jei kolonėlės reikalingos bendravimui, greičiausiai tiks paprastesnio modelio ir garso, taip pat ir charakteristikų gaminiai, kaip Logitech siūlomos kolonėlės, kurios gerai atkuria garsus. Tačiau jos mažiau pritaikytos muzikos klausymui, nei, pavyzdžiui, Edifier, kurios yra skirtos kokybiškam muzikos klausymui. Taip pat reikia pastebėti, kad jų kainos vyrauja nuo apytikriai 35 iki 800 lt. Tačiau turbūt neverta tikėtis, kad nusipirkę 5 kolonėles už 35 lt galėsite džiaugtis kokybiška muzika. Rekomenduojame atsižvelgti į kainos ir kokybės santykį, kadangi kompiuterių kolonėlių kainos gana panašios, tačiau gamintojas ir dažnių paskirstymas skiriasi.

Garsas ir dažniai

Dažnai iš audio-manų galima išgirsti tokių keistų terminų, kaip subas, dažnis ir panašiai. Jei nesate didelis audio-technikos žinovas, tokie skaičiai, kaip hercų, vatų ir panašiai, taip pat nieko nesakys. Tiesiog atsiminkite, kad didesnio dažnio garsai nebūtinai reiškia geresnės garso kokybės. Kuo didesnis dažnių diapazonas, tuo „švaresnius“ garsus girdėsite ir muzikos klausysitės su malonumu. Kadangi kiekvienas instrumentas groja skirtinguose dažniuose, todėl kuo didesnis Jūsų klausomas diapazonas, tuo tikriau skamba kūriniai.

Didesni žemieji dažniai dažnai drebina sienas, tačiau, ar jie yra geriausias pasirinkimas renkantis kolonėles? Greičiausiai ne, nes reikėtų atsižvelgti tiek į aukštus, tiek į žemus dažnius, vadinamus subais. Žemus dažnius, be abejo, girdės jūsų kaimynai, gyvenantys trimis aukštais žemiau, tačiau tuo metu jūs patys greičiausiai negirdėsite aukštųjų. Todėl rinkdamiesi diapazoną, apsvarstykite, koks jums yra priimtiniausias pagal savo galimybes.

Kolonėlės, priedai Kolonėlės mob. įrenginiams su doku
Reikia pagalbos?
8 601 10100
Atsiėmimas Lietuvoje