Spausdintuvai, priedai

Spausdintuvas yra įrenginys, talpinantis informaciją iš kompiuterio ant popieriaus. Spausdintuvai dažniausiai yra kompiuterio išoriniai įrenginiai. Juos galima naudoti tiek namuose, tiek ir darbe. Kai kurie yra skirti leidykloms, spaustuvėms ir pan. Renkantis spausdintuvą, reikėtų atsižvelgti į tai, kam jis bus naudojamas, kokių jo charakteristikų pageidaujama, tam, kad pasirinktumėte variantą, tinkamą ir pagal kainą ir pagal paskirtį.

Kaip nuspręsti, koks spausdintuvas Jums reikalingas? Rinkdamiesi atsižvelkite į kelis kriterijus:

  • Kur naudosite spausdintuvą?
  • Kokį kiekį spaudinių per dieną ketinate spausdinti?
  • Ar mokate pats pakeisti reikiamas detales, papildyti kasetes?
  • Ar jums reikia, kad spausdintuvas būtų integruotas kartu su kitais įrenginiais, paštu, faksu ir pan.?
  • Ar Jums reikia spausdinti spalvotai, ar juodai?
  • Ar Jums reikia labai geros kokybės spaudinių, ar spausdinsite didelės raiškos paveikslus?
  • Ar Jums svarbi spausdintuvo eksploatacijos kaina?

Kai atsakysite sau į šiuos klausimus, skaitykite toliau ir suprasite, koks spausdintuvas Jums yra tinkamiausias pagal visas išvardintas savybes. Juk nenorėsite permokėti už prekę, kurios daugumos funkcijų Jūs net nenaudosite. Taip pat atkreipkite dėmesį, kokio dydžio popieriaus lapus jums tenka spausdinti ir į spausdintuvo numatytus lapų išmatavimus.

Renkantis spausdintuvą, atsižvelkite į jo funkcijas, tokias, kaip ppm (paper per minute) rodiklis, kuris nusako, kiek lapų popieriaus per minutę atspausdina aparatas. Atsižvelgdami į tai, sužinosite, kaip lėtai dirbs jūsų prietaisas.

Techniškai, labiausiai jums reikia žinoti tik apie dviejų rūšių spausdintuvus - rašalinius ir lazerinius. Abiejų šių rūšių spausdintuvai yra pakankamai geri ir spausdina geros kokybės dokuementus, tačiau turi kelis skirtumus.

Rašaliniai spausdintuvai

Neseniai buvo patys populiariausi, mažiausiai kainuojantys ir lengviausiai prižiūrimi spausdintuvai. Jie taip pat yra tyliausiai dirbantys, kadangi spausdina taškais purkšdami rašalą ir popieriaus neliečia. Jie spausdina geriau už adatinius. Gali spausdinti ir spalvotai, tačiau tai vyksta kelis kartus lėčiau, nei spalvotai. Rašaliniai spausdintuvai geriausiai tinkami naudoti namuose, darbinei veiklai jie veikia pernelyg lėtai. Be to, galite atkreipti dėmesį ir į kokybę, t.y. rezoliuciją, kuria spausdinama, jei jums reikia ypatingos raiškos vaizdų.

Jų kaina vyrauja nuo 150 iki kelių tūkstančių litų. Rašaliniai spausdintuvai spausdina pakankamai gerai, kad galėtų ant lapo perkelti fotografijas. Dažniausiai rašaliniai spausdintuvai naudoja dvi kasetes: spalvotą ir juodą rašalą. Kai kuriuose spausdintuvuose yra 3 ir spalvotos kasetės. Didesnį kiekį turi tie, kurie yra pritaikyti nuotraukų spausdinimui.

Lazeriniai spausdintuvai

Jų spausdinimo įrenginys yra lazeris. Spausdina greitai, visą puslapį iš karto ir savo veikimu panašus į kopijavimo aparatą. Jie spausdina miltelinis principu, jonizuojant tiek būgno paviršių, tiek lapus. Lazerinio spausdintuvo pagrindinis reikalavimas yra talpi operatyvioji atmintis. Lazeriai spausdintivai geriausiai tinka mažos įmonėms, kurioms spausdinti reikia pakankamai, nes jis veikia ne per lėtai ir spausdina pakankamai geros kokybės dokumentus.

Lazeriniai spausdintuvai gali atspausdinti žymiai daugiau puslapių, nei geriausi rašaliniai spausdintuvai. Tai pat jų darbo greitis yra didesnis. Jie skirstomi į monochrominius (nespalvotai spausdinančius) ir spalvotus. Jų kaina taip pat yra gerokai didesnė, nei rašalinių spausdintuvų. Taip pat spausdinimas priklauso ir nuo to, kokie pritaikymai jame instaliuoti.

Adatiniai spausdintuvai

Adatos išformuoja spausdinamą vaizdą, todėl spausdinimas šiuo aparatu yra lėtas, ilgas ir triukšmingas. Dažniausiai naudojamas ne namuose, o spaustuvių veikloje.

Jei jūsų verslas yra didesnis, valdote didesnę įmonę, jums reikia įvairesnių funkcijų, nei tik spausdinimo, rinkitės iš daugiafunkcinių spausdinimo įrenginių.

Taip pat rinkdamiesi spausdintuvą atsižvelkite ir į kitas detales – kokių jungčių Jums prireiks, kokiu gamintoju labiausiai pasitikite, kiek laiko norite, kad aparatas Jums tarnautų, atsižvelkite į garantijas ir spausdinimo kokybę. Nepamirškite ir spausdintuvo kasečių keitimo dažnumo.

Spausdintuvai Spausdintuvų priedai
Reikia pagalbos?
8 601 10100
Atsiėmimas Lietuvoje