Kaip susikonfigūruoti bevielio ryšio stotelę (maršrutizatorių/routerį)

Įsigijote bevielio ryšio stotelę ir nežinote ką su ja daryti? Šioje pamokėlėje parodysime kaip susikonfigūruoti bevielio ryšio stotelę (maršrutizatorių), kad galėtumėte mėgautis bevielio interneto teikiamais privalumais. Nors pamokėlei naudosime TP-Link firmos maršrutizatorių, tačiau principai ir terminai išlieka tie patys konfigūruojant skirtingų gamintojų ir modelių stoteles.

Išpakuokite maršrutizatorių ir įjunkite į elektros tinklą. Priekinėje maršrutizatoriaus pusėje pradės šviesti viena ar kelios lemputės. Nepamirškite į galinėje stotelėje esančią jungtį įkišti interneto kabelį (paveiksliukas nr. 1). Būtinai tai padaryti į WAN užrašu pažymėtą jungtį (mėlyna jungtis) . Jums puikiai sekasi.

 
 

paveiksliukas nr.1

 
 

paveiksliukas nr.2

paveiksliukas nr.3

paveiksliukas nr.4

paveiksliukas nr.5

Prisijunkime prie bevielio ryšio tinklo. Kompiuterio ekrano apačioje dešinėje pusėse spaudžiame ant bevielio ryšio administravimo ikonėlės (paveiksliukas nr. 2). Atsidariusiame sąraše turite surasti savo bevielio ryšio stotelės pavadinimą. Jo pavadinimas greičiausiai sutaps su Jūsų stotelės gamintojo pavadinimu ar modeliu, be to šalia signalo stiprumo indikatoriaus bus šauktukas, vadinasi, jog tinklas neapsaugotas slaptažodžiu. Šiuo atveju jis yra TP-LINK_313A40. Spaudžiame pelyte ant pavadinimo bei pažymime varnelę “Connect automatically” ir spaudžiame “Connect”. Jei naudojate Windows 7 ar naujesnę operacinę sistemą Jums bus pasiūlyta pasinaudoti Windows vedliu, kuris Jums palengvins konfigūravimą (paveikslilukas nr. 3). Vedlio paslaugomis nepasinaudosim - spaudžiame “Connect to network without setting it up”. Vyksta jungimąsis. Šiek tiek palaukiame ir gauname pasirinkti tinklo tipą (paveiksliukas nr. 4). Kadangi bevielio ryšio stotelę naudosite namie renkamės “Home network”.

Patikrinsime ar internetas jau veikia. Atsidarome naršyklę ir įvedame savo mylimo interneto puslapio adresą, tarkim, www.it-taskas.lt. Jei puslapis užsikrovė - valio, jei ne, žiūrėkite į apačioje esančias pastabas*. Nors internetas ir veikia ir galime toliau leisti laiką Facebook’e, tai nereiškia, jog darbas baigtas. Maršrutizatorius dar neapsaugotas slaptažodžiu ir Jūsų kaimynas Jonas gali nemokamai naudotis Jūsų internetu. Gal Jums ir negaila interneto, juk jo tiek daug, tačiau ponas Jonas gali patekti į Jūsų kompiuterį ir padaryti ką nors blogo. Taip pat jis gali nelegaliai parsisiųsti filmų ar programinės įrangos, už kurią atsakyti teks Jums. Taigi, nepatingėkime ir baikime konfigūruoti bevielio ryšio stotelę.

Apsaugokime priėjimą prie Jūsų interneto slaptažodžiu. Maršrutizatoriaus administravimo aplinką dažniausiai galime pasiekti į naršyklės adreso juosta įvedę 192.168.0.1. Priklausomai nuo stotelės gamintojo ar modelio adresas, kuriuo pasiekiama stotelė ir prisijungimo duomenys gali skirtis. Juos rasite maršrutizatoriaus instrukcijoje. Taigi, mano atveju, įvedame admin admin. Pagrindiniame administravimo lange pamatysite daug  nuorodų ir galimybių, nenusigąskite, aš irgi bijau (paveiksliukas nr. 5). Pasirenkame "Wireless" bei "Wireles Security", toliau, "WPA/WPA2", "Encryption-AES" bei įvedame slaptažodį, kuris turėtų būti ilgesnis nei 7 simboliai. Spaudžiame išsaugoti. Jūsų paprašys perkrauti stotelę: tiesiog maršrutizatorių išjunkite iš elektros tinklo ir vėl įjunkite. Luktelėkite 10 sekundžių, kol stotelė pilnai užsikraus. Dar kartą spaudžiame ant bevielio tinklo administravimo ikonėlės ir pasirenkame savo tinklą. Įveskite slaptažodį ir spauskite "Connect". Pastebejote šalia Jūsų stotelės pavadinimo neliko šauktuko, dabar Jūs saugūs!

Pastabos*.  Dažnai pasitaiko, kad šiame etape internetas neveikia, o vietoj jo išvystate savo interneto tiekėjo pranešimą. Taip įvyksta dėl to jog Jūsų interetas buvo sukonfigūruotas veikti tiesiogiai su Jūsų kompiuteriu, o ne per maršrutizatorių. Tiesiog paskambinkite interneto tiekėjui ir pasakykite kad nusipirkote naują maršrutiztorių. Klausykite nurodymų.

Jei buvote kantrūs ir nuoseklūs, turėtume saugiai ir sėkmingai naudotis internetu.

Pamokai buvo naudotas TP-Link TL-WR740N maršrutizatorius.

Mūsų siūlomi marsrutizatoriai.

Reikia pagalbos?
8 601 10100